Náboženství

po kliknutí se otevře
ROZVRH_N+üBO+ŻENSTV1-1.jpg

Nejčastější otázky:

Ve které třídě se s náboženskou výchovou začíná?
Výuka náboženské výchovy probíhá již od první třídy. Je nejlepší, když dítě začne navštěvovat náboženskou výchovu již v první třídě, protože může absolvovat celý blok přípravy ke svátostem. Když dítě začne chodit do náboženské výchovy později, už mu základy utíkají.

Jak dlouho trvá, než dítě přistoupí k prvnímu svatému přijímání?
K prvnímu svatému přijímání děti přistupují obvykle ve třetí třídě. Je nutné ale, aby mělo dítě základy, aby chodilo do náboženství před přijetím prvního svatého přijímání alespoň dva roky. První svaté přijímání není cíl , kterého mají děti v náboženské výchově dosáhnout. Cíle náboženské výchovy jsou popsány v úvodu tohoto letáčku a nelze k nim dojít za pouhé tři roky přípravy ke svátostem smíření a eucharistie. Za tu dobu se děti pouze připraví k přijetí těchto svátostí. O hlubší náboženské výchově ještě nemůže být řeči.

Kdy se tedy děti dozvědí něco víc o Bibli, o církvi a o životu podle Božího zákona?
To se dozvědí až v dalších ročnících. Tak ve čtvrté třídě se dětí seznámí s Biblí a probírají cestu izraelského národa do zaslíbené země a tuto událost srovnávají s životní cestou křesťana a jejím cílem, porovnávají činnost Mojžíše a Pána Ježíše Krista. V páté třídě se seznamují s Abrahámem a učí se věřit. Od šesté do deváté třídy se podle stupně svého chápání učí praktikovat náboženství na svůj osobní život, učí se navazovat osobní vztah s Bohem, učí se být křesťany v praxi.

Znamená to snad, že výuka náboženství nekončí ve třetí třídě, ale pokračuje až do deváté?
ANO!

entrada-hablemos-de-religion-1.jpg